t Blog

Jaký je váš názor na biometrické podpisy?

Ze zkušenosti víme, že odpovědi na tuto otázku se u klientů může výrazně lišit. Jeden tábor vnímá e-podpisy jako zbytečnou věc navíc, druhý jako nedílnou součást ke kompletní digitalizaci dokumentů a zjednodušení celofiremního procesu. Myslím, že existuje jedna zásadní otázka, kterou by si měl každý z nás na toto téma položit, než se finálně rozhodne pro jednu z variant.

“Která z těchto variant se společnosti v dlouhodobém horizontu finančně vyplatí?”

Je to varianta klasického tisku dokumentů, doručení, vlastnoruční podpis všech zúčastněných stran a následné skenování do digitální podoby nebo elektronická průchodnost dokumentu i spolu s el. podpisem, který se děje v reálném čase a máte tak možnost posunout dokument dále do procesu?

Stále si nejste úplně jistí? Potřebujete více informací jak takový elektronický podpis funguje a kdo ho dnes zajišťuje? Jako zlatý partner společnosti Kofax pro celou Českou a Slovenskou republiku je nám potěšením informovat vás o čerstvé akvizici společnosti SoftPro GmbH s naší partnerskou vlajkovou lodí Kofax.

SoftPro je německá společnost, s více jako 30ti letou historií. Je to specialista v oboru, kterého si stabilní softwarová společnost Kofax vzala s radostí pod svá křídla. Doplnila tak svoje portfolio a vyhověla svým zákazníkům, kteří na toto téma naráželi stále častěji. Kofax do společnost SoftPro investoval 34,7 miliónů dolarů a očekává se, že kompletní symbióza společností bude dokončena do konce kalendářního roku 2014. To je určitě dobrá zpráva pro druhou skupinu klientů, tedy pro ty kteří chtějí digitalizaci svých dokumentů dovést k naprosté dokonalosti. Společnost SoftPro nabízí dvě možnosti elektronického podpisu. První variantou je možnost podepsat všechny vaše elektronické dokumenty prostřednictvím vlastnoručního biometrického podpisu nebo jednoho kliku na vašem počítači, mobilním telefonu nebo tabletu. Druhou variantou je ověřování podpisů s garancí pravosti. Tímto způsobem svým zákazníkům umožní si podpis zanalyzovat a ověřit prostřednictvím softwarové aplikace nebo tzv. SignDoc platformy. Chrání tak dokumenty před neoprávněnou manipulací a zneužitím dalšími osobami.

Obě varianty výrazně urychlují tok dokumentů a následných transakcí, ať už se jedná o důležité smlouvy nebo jen dodací listy od vašich zákazníků. Je to podobné jako ve vašem on-line bankovnictví, jen s tím rozdílem, že zde už jste si na důvěryhodnost produktu zvykli. Společnost SoftPro dnes zpracovává přes 200 milionů elektronických podpisů ročně. My tento krok Kofaxu kvitujeme, vidíme ho jako další přidanou hodnotu, kterou může nabídnout našim klientům a přispět k jejich jednodušší a rychlejší manipulaci s dokumenty v rámci firemních procesů. I díky těmto důvěryhodným společnostem se elektronický podpis stává jednodušší, dostupnější a levnější. V referencích společnosti, se tak nemusí objevovat jen nejsilnější finanční instituce světa jako je Citibank, JP Morgan Chase nebo Wells Fargo, ale rádi mezi ně zařadíme i vaší společnost.