t Blog

Recenze nového dokumentového skeneru Fujitsu ScanSnap iX1500

Fujitsu prodalo od uvedení na trh přes 4 miliony skenerů řady ScanSnap, řadí se tak mezi nejlépe prodávající se skenovací zařízení na světě.

Tento nejnovější model skeneru, iX1500, zásadně mění zaběhlý způsob skenování. Zjednodušení celého procesu takovýmto způsobem může vést k otevření příležitostí na zcela nových trzích. Společnost Fujitsu to popisuje takto: „To, co dělá, je složité, ale to, jak jej používáte, je jednoduché.“

Předchozí modely ScanSnap umožňovaly uživateli skenovat a poté se rozhodnout, co s naskenovanými snímky provést. Tento přístup, který sice fungoval velice dobře, však mohl být nevhodný pro uživatele, kteří nechtěli zasahovat do pracovního procesu digitalizace dokumentů. Hlavní myšlenkou u iX1500 je provést minimální nastavení předem, a poté se veškeré skenování odehraje jedním dotykem (předem nadefinované úlohy zpracování). Předchozí dva softwarové nástroje, ScanSnap Manager a ScanSnap Organiser, byly nahrazeny jedním produktem ScanSnap Home, který spojuje vše, co uživatel potřebuje k tomu, aby mohl přístroj nastavit, spustit a používat.

ScanSnap iX1500 má barevný dotykový displej, který je ihned připravený k použití - jde o premiérové řešení u řady ScanSnap, které umožňuje intuitivní použití, ať už přístroj ovládá zkušený nebo začínající uživatel. Počáteční nastavení je velice jednoduché a rychlé. V případě potřeby je pak k dispozici rozšířené přizpůsobení (ikony, barevná schémata atd.).

Podobně jako u předchozích modelů ScanSnap je práce s papírovými dokumenty různorodá - iX1500 dokáže zpracovávat kombinované dávky dokumentů různých velikostí, tvarů a typů pomocí automatického podavače ADF s kapacitou 50 listů a rychlostí skenování až 30 stran za minutu. Ultrazvuková detekce vícenásobného podání zajišťuje bezpečnou manipulaci s dokumenty. Dlouhé/složené dokumenty nestandardního formátu lze pak skenovat v režimu ručního skenování.

Tento skener umožňuje automatickou detekci barev, otáčení dokumentu, odstranění prázdné stránky, redukci pruhů a narovnání, aby bylo zajištěno, že uživatel dostane pokaždé obraz ve vysoké kvalitě, aniž by musel upravovat jakékoliv nastavení. Model iX1500 obsahuje automatickou klasifikaci, která je připravena rozdělit naskenované dokumenty do jedné ze čtyř standardních kategorií:

  • dokument
  • účtenka
  • vizitka
  • fotografie

Inteligentní systém automaticky generuje názvy souborů na základě klíčových slov nalezených při skenování, například podle slova „faktura“. Naskenované dokumenty lze také přímo posílat do několika cloudových služeb.

Klíčové je, že iX1500 podporuje jednoduchou možnost přístupu pomocí připojení WiFi, takže více uživatelů může skenovat pomocí stejného zařízení, aniž by bylo potřeba investovat do síťového vybavení. Skener je možné připojit v režimu bezdrátového přístupového bodu (WAP) přes router nebo přes Direct Connect, kdy skener sám funguje jako WAP. Skenování díky tomuto lze snadno ovládat z chytrého telefonu, tabletu i počítače. Fujitsu popisuje iX1500 spíše jako „sdílené zařízení než síťové zařízení“, což znamená, že i když se zaměřuje na zlepšování osobní produktivity, díky snadnému sdílení se z něj stává nástroj pro zvýšení produktivity u více uživatelů, a to ať už se jedná o tým, oddělení či dokonce rodinu.

Více informací na webu: www.fujitsu.com/uk/scanners

Hodnocení

Úspěch produktů ScanSnap pokračuje tímto nejnovějším přírůstkem do modelové řady, přináší větší osobní produktivitu pro více uživatelů, ať už pracují v domácnosti, malé kanceláři nebo jsou součástí oddělení či týmu.

Zdroj: www.btc.co.uk